SECRET OF LIGHT

Tajemství světla

Co je světlo?

Co je vlastně světlo? Přemýšleli jste o tom někdy? Tato otázka trápí lidi od nepaměti! Je to hmota? Je to energie? Nebo vlna?

Světlo má vlastnosti, které ho odlišují od všeho jiného, co známe! Nemůžeme ho chytit, je stále v pohybu a pohybuje se nejvyšší rychlostí jakou známe! Neváží nic, ale má energii!

Lidé vždy věděli, že světlo je něco zvláštního, a proto označovali úspěšné lidi z minulosti za osvícené! Světlo nás provádí od narození, kdy poprvé otevřeme oči až do konce, kdy je zavřeme a světlo už není!

​Tady se nabízí další otázka! Jak staré je světlo? Když vyletí ze žárovky a dopadne na naší sítnici, tak žije pár milisekund. Světlo ze vzdálených galaxií k nám cestuje miliardy let!

Díky světlu vlastně žijí rostliny a samozřejmě i my! Totiž energie, kterou využíváme, je také ze světla! Nebo je to přímo energie světla, nebo vítr, který je způsobený nerovnoměrným ohřátím povrchu Země? Zná někdo odpovědi na tyhle otázky?

Světlo mělo vždy vliv i na filozofii! V tomto patře vám ukážeme 3 experimenty z fyziky, které měli velký dopad na myšlení lidí a filozofii jako takovou!

Světlo vždy inspirovalo umělce k nádherným dílům! Můžete se zde podívat i na umělecká díla, která vznikla vlastně díky světlu! K  vidění jsou zde i optické klamy i optické přístroje!

Přejeme vám krásnou zábavu a mnoho skvělých zážitků při objevování tajemství světla!

Kontakt

Kontakt

  +420 608 747 213
  marketing@hscz.info

Obchodní centrum Green Park
Karla Nového 2391
Benešov u Prahy
256 01

Doprava

​Jak se k nám dostanete?

 Autobus MHD: Praha, Roztyly – Benešov autobusová stanice (40  min.)
  Vlak MHD: Praha Hlavní nádr. – Benešov (40-60 min.)
  Autem: EXIT 22 z D1, poté centrum navigační systém GREEN PARK

  Parkování: Zaparkovat můžete v obchodním centru Green park.

Praktické info

  Obchodní centrum i expozice Kvantária je plně bezbariérová.

  Najdete u nás bankomaty Komerční banky a FIO banky.

  WIFI ZDARMA

  V obchodním centru se nachází restaurace, kavárnadětský koutek.