FaQ

Často kladené dotazy

Jak probíhá prohlídka Kvantaria?

O prohlídce si přečtěte v našem Průvodci (pdf).

Jak velké děti mohou do Kvantaria?

Často se ptáte, pro jak staré děti je vhodný vstup do virtuálního parku Kvantario. Naše doporučení je vzít s sebou děti nejméně 8–9 let staré, a aby si užili všechno, co park nabízí, tak minimálně 130 cm vysoké. Na ty nejmenší u nás čeká hudební svět, laserové kino, podmořský svět, sekce safari a džungle, mohou si oživovat zvířátka, hrát v interaktivním písku a navštívit sekci vesmíru. Ty úplně nejmenší si najdou zábavu v prolézačkách. Starší děti i dospělí si užijí všechny atrakce virtuální reality naplno. Nejen že se pobaví, ale také se ledacos dozví o fyzice a přírodních zákonech i historii. Prostě zde najdete zábavu i poznání pro celou rodinu.

Jak dlouho platí vstupenka do Kvantaria?

Ptáte se, na jak dlouho platí vstup do virtuálního parku Kvantario. Na rozdíl od prostých heren s virtuální realitou u nás najdete pět pater plných virtuální zábavy a světelné performance. Kvantario není pouze o virtuální realitě, ale o jejím spojení se skutečnou realitou. Nejen v tom je Kvantario jedinečné. Než projdete všechny sekce, určitě počítejte, že uplyne celý den. Není to tím, že jsou u nás fronty, kapacita je totiž pro Váš komfort omezena, ale zábavy je u nás prostě obrovské množství.
Takže se připravte na pořádně perný den, pokud jde o zásah jedinečnými zážitky. V případě, že si koupíte dárkový poukaz – voucher, je třeba jej uplatnit při výběru konkrétního data na Ticketportalu (kontakt 602 120 729 nebo tomas.heinzel@ticketportal.cz). Otevírací doba je v sobotu 10 hodin zábavy a nic se nedoplácí a v neděli 8 hodin.

Proč Kvantario není VR herna?

Často srovnáváte centrum virtuální reality Kvantario s VR hernami. Pokud jde o návštěvu Kvantaria, zapomeňte na VR hernu. Kvantario znamená pět pater nabitých virtuální realitou ve spojení se skutečnou realitou, neuvěřitelně dynamických světelných instalací, nejmodernějších laserových technologií atd. Kvantario je vizionářský projekt, který posouvá zábavu a zážitky směrem do budoucnosti. Budoucnost patří virtuální realitě. Dokonce mixované virtuální realitě, kde reálné zážitky navazují na ty virtuální. Kvantario není herna, Kvantario je budoucnost zábavy.  Takže se připravte na pořádně perný den, pokud jde o zásah jedinečnými zážitky. V případě, že si koupíte dárkový poukaz – voucher, je třeba jej uplatnit při výběru konkrétního data na Ticketportalu (kontakt 602 120 729 nebo tomas.heinzel@ticketportal.cz). Otevírací doba je v sobotu 10 hodin zábavy a nic se nedoplácí a v neděli 8 hodin.

Mohu se v Kvantariu najíst?

S otázkou, jak dlouho trvá návštěva Kvantaria, úzce souvisí také otázka, jak načerpat energii, abyste mohli celý den vstřebávat jedinečné zážitky. Nemějte strach, že Vaše celodenní návštěva bude obnášet v tomto směru nějaký diskomfort. Kvantario spojuje nejen virtuální realitu se skutečnou realitou, ale dokonce i s gastronomickou realitou. V Kvantariu je pro Vás připraveno několik restaurací a kaváren. Na posilnění můžete vybírat hotovky, burger, pizzu, minutky a kávu i dezerty, nic není problém. A to ve velmi kultivovaném a stylovém prostředí 4 restaurací a kaváren.

Co je vlastně virtuální realita?

Je to technologie, která Vám umožní ocitnout se v simulovaném prostředí. Základem virtuální reality je pak stereoskopické zobrazení, navozující iluzi trojrozměrného prostředí. První brýle, které umožnili takové přenesení se do jiné reality byly tak těžké, že musely být zavěšené ke stropu. To bylo v roce 1968. Dnes má virtuální realita využití v mnoha oborech. V lékařství se využívají prostorové modely orgánů a těla získané pomocí počítačové tomografie. Ve sportu slouží  VR k vytrénování správné techniky. VR přidává možnost prohlédnout si interiéry staveb, vnitřek automobilů atd. V armádě je typickým příkladem pro VR simulátor létání. A VR má využití samozřejmě v zábavě. Právě Kvantario je nabité nejmodernějšími technologiemi z oblasti virtuální reality. Z celého světa poptáváme nejmodernější hardware i software. Jsme nadšenci do moderních technologií a chceme je zprostředkovat široké veřejnosti. Protože budoucnost nesporně patří právě virtuální realitě.

Co jsou brýle pro virtuální realitu?

Virtuální realita je zajímavým světem, do kterého se můžete přenést pomocí VR brýlí. VR brýle jsou propojeny s počítačem a uživateli promítají stereoskopický obraz umožňující 3D zážitek. Zároveň je VR doplněna o senzory, které sledují pozici a polohu hlavy (podle které korigují obraz v brýlích). Ve virtuální realitě nejsou žádné hranice. Můžete cestovat vesmírem, pod mořem, v balónu, Paříží, důlním vozíkem- co se Vám zachce. Také můžete sledovat virtuální 360° video. Koukáte se do všech světových stran, stačí pootočit hlavou a koukáte se přesně na to, co Vás zajímá. V Kvantariu používáme špičkovou hi-end technologii poslední generace pro nejreálnější zážitky. Přesvědčte se sami.

Je vstupenka do Kvantaria drahá nebo levná?

Často zmiňujete, že se Vám zdá cena za vstup do Kvantaria vysoká. Jenže zkuste si srovnat vstup do Kvantaria se vstupem do běžné virtuální herny. Hodina v takové herně stojí zhruba 250 až 500 Kč. A u nás se můžete za vstupné bavit bez omezení celý den, a to může znamenat třeba deset hodin. Cena za hodinu zábavy pak stojí v sobotu 159,-/hod a v neděli 175,-/hod. A rozdíl mezi běžnou hernou, kde si v prázdném prostoru nasadíte virtuální brýle, a virtuálním parkem Kvantario, je propastný. U nás Vás čeká celých pět pater plných špičkových technologií a instalací, světelných efektů a zábavy útočící na všechny smysly. Celkové investiční náklady do projektu Kvantaria se vyšplhaly na více než 600 miliónů korun. Není i tohle jistá garance, že se za své peníze dočkáte vskutku velkolepé zábavy? A srovnejte si to s tím, kolik zaplatíte například za permanentku na lyžařský vlek nebo návštěvu aquaparku nebo motokáry? Zdá se Vám stále vstupenka do Kvantaria drahá?